PODZIEL SIĘ

Jeszcze kilka lat temu chcąc zmienić kolor samochodu, jego właściciel miał dwa wyjścia – mógł albo jechać do lakiernika albo kupić nowe auto. Ponieważ nie każdego stać na nowy samochód, a przelakierowanie jest procesem drogim i nieodwracalnym, do tego nieumiejętnie wykonane lub nieprzemyślane mogło trwale oszpecić samochód, niewiele osób miało odwagę działać. Na szczęście z biegiem czasu na rynku pojawiły się nowoczesne folie samochodowe, dzięki którym w sposób znacznie tańszy, bezpieczniejszy i – co ważne – odwracalny, można odświeżyć wygląd samochodu, nadając mu nowy blask. Zmiana koloru auta nigdy nie była tak prosta!

Rodzaje folii samochodowych

Wśród dostępnych na rynku folii samochodowych możemy znaleźć:
• Folie kolorowe, służące do zmiany koloru auta w całości lub tylko na wybranych elementach nadwozia;
• Bezbarwna folia ochronna, służąca do zabezpieczenia powierzchni karoserii;
Folie carbon i strukturalne folie służące do tuningu optycznego.

Zalety folii samochodowych

Do najważniejszych zalet wykorzystania folii samochodowych należą:
• Szeroki wybór kolorów i faktur – to, jak samochód będzie wyglądał po metamorfozie, zależy tylko od naszej wyobraźni, zmiana koloru auta jest prostsza niż kiedykolwiek;
• Odwracalność procesu – folię samochodową w każdym momencie można zdjąć, przywracając pojazdowi oryginalny kolor;
• Bezpieczeństwo – folia nie ingeruje w lakier i nie niszczy go, a po demontażu na karoserii nie zostają nawet ślady kleju;
• Możliwość zadrukowania folii – często wykorzystywana we flotach samochodów służbowych;
• Odporność na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV – folia nie wyblaknie ani nie odkształci się pod wpływem promieni słonecznych, nie odklei się samoistnie.

Co istotne, dobrze nałożona folia samochodowa wygląda identycznie jak dobrej jakości lakier, sprawiając, że jest praktycznie nie do odróżnienia. Dodatkowo, firmy zajmujące się oklejaniem samochodów, często udostępniają na swoich stronach www specjalne wzorniki, dzięki którym można stworzyć wizualizację on-line samochodu po modyfikacji.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEliptyk a orbitrek
Następny artykułElektryczne podgrzewacze wody
Od wielu lat zajmuję się tematyką biznesu oraz mody. Każdego dnia staram się dzielić swoimi doświadczeniami z czytelnikami wielu serwisów Internetowych. Prywatnie pasjonatka fotografii oraz łucznictwa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ