PODZIEL SIĘ

Proces powstawania domu bywa długi i żmudny. Składa się na niego wiele czynności, które decydują o całokształcie budowli. Ważny jest każdy etap powstawania domu, zarówno stawianie fundamentów, jak i budowanie ścian oraz ostateczne prace wykończeniowe. To, jak w ostatecznej wersji dom będzie wyglądał, zależy od tego, jakie użyjemy materiały budowlane.

Dachówki wizytówką domu
Niezwykle ważnym aspektem prac wykończeniowych przy stawianiu domu, jest odpowiedni dobór dachówek. Dach domu, to miejsce, które najbardziej przyciąga wzrok i dlatego zwykło się mawiać, że dach jest wizytówką domu. Jeżeli zależy nam na dobrej jakości i wyjątkowej estetyce naszego domu, powinniśmy skorzystać z dachówek ceramicznych. Zapewniają one dobrą izolację i nie przyczyniają się do zalegania wilgoci. Dachówki ceramiczne występują niemal w każdej barwie, a proces ich tworzenia pozwala na uzyskiwanie naprawdę dużej różnorodności kształtów. Dzięki temu, dachówki ceramiczne są uniwersalne i bez trudu będzie można je dopasować do każdego typu domu oraz jego otoczenia.

Docieplenie
Drugim niezwykle ważnym aspektem prac wykończeniowych stawiania domu jest jego odpowiednie docieplenie. Sposobów na wykonanie ocieplenia elewacji jest wiele. Jedną z najbardziej skutecznych, której rezultaty na długo będą cieszyć domowników, jest sposób określany jako ETICS. Polega on na mocowaniu płyt termoizolacyjnych przy pomocy specjalnej zaprawy. Następnie, płyty należy pokryć zaprawą z siatką z włókna szklanego. Całość powinna zostać przykryta cienką warstwą tynku, a następnie odpowiednio pomalowana.

Dobór odpowiednich materiałów budowlanych jest zatem kluczowym aspektem stawiania domu. Wśród najważniejszych znajdują się dachówki i elementy służące dociepleniu elewacji. Wśród tych pierwszych, najlepiej skorzystać z dachówek ceramicznych, zapewniających wysoką jakość i estetykę. Spośród materiałów służących dociepleniu, najlepiej wybrać płyty termoizolacyjne i zaprawę z siatką z włókna szklanego.

Wpis został stworzony przy współpracy www.mbwesolek.pl zajmującego się sprzedażą m.in. dachówka Poznań, docieplenia budynków Poznań

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobieramy odpowiednią farbę
Następny artykułJak przechowywać żywność w lodówce?
Od wielu lat zajmuję się tematyką biznesu oraz mody. Każdego dnia staram się dzielić swoimi doświadczeniami z czytelnikami wielu serwisów Internetowych. Prywatnie pasjonatka fotografii oraz łucznictwa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ