Wszystko co chciałabyś wiedzieć o kreatynowym prostowaniu włosów.

Wszystko co chciałabyś wiedzieć o kreatynowym prostowaniu włosów.

468
0
PODZIEL SIĘ

Proste włosy są marzeniem wielu kobiet, zwłaszcza tych, które natura obdarowała lokami. Jednak każda kobieta, która choć raz prostowała włosy, czy to w domu, czy w salonie fryzjerskim wie, jak bardzo taki zabieg niszczy i wysusza włosy. Dodatkowo istnieje ryzyko spalenia włosów. Czy więc jest możliwość uzyskania pożądanego efektu bez wyrządzania szkody włosom?

Zdrowa alternatywa

Taką alternatywą dla czyniącej spustoszenie w naszej czuprynie prostownicy jest kreatynowe prostowanie włosów. Należy od razu dodać, że jest to nie tylko zabieg służący spełnieniu naszego pragnienia o posiadaniu prostych włosów, ale także zabieg głęboko odżywiającym i regenerujący je. Dlatego możemy go śmiało przeprowadzić nawet na bardzo zniszczonych włosach.

Czym jest keratyna?

Keratyna to białko, które jest podstawowym budulcem wytworów skóry, czyli:
– włosów,
– paznokci,
– wełny,
– piór.
Części z nas brakuje tego naturalnego budulca, stąd włosy są napuszone, kręcone i trudne do ułożenia. Natomiast kobiety o włosach prostych, gładkich i lśniących mają odpowiednią zawartość keratyny, a ich włosy są mocne i odporne na warunki zewnętrzne.

Na czym polega metoda kreatynowego prostowania włosów?

Metoda ta polega na uzupełnieniu włosów o keratynę. W praktyce sprowadza się ona do wtłoczenia keratyny do każdego włosa przy pomocy wysokiej temperatury. Wszystkie ubytki zostają dokładnie uzupełnione, a włosy zyskują blask i gładkość. Stają się też odporniejsze na działanie warunków atmosferycznych, jak np. słońce czy wiatr.
Prostsza staje się także codzienna pielęgnacja, ponieważ rozczesanie gładkich i prostych włosów jest znacznie łatwiejsze niż rozczesanie włosów kręconych, o postrzępionej budowie. Możemy więc zrezygnować także z odżywek do włosów, które nie tylko rzadko są skomponowane na bazie naturalnych składników, ale także obciążają włosy, czyniąc je „przyklapniętymi” i pozbawionymi witalności.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w kilku etapach:
– dokładne umycie włosów szamponem głęboko oczyszczającym, który ma usunąć z włosów wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości kosmetyków oraz otworzyć łuski włosa; ten etap jest tak istotny, że może zająć nawet około 15 minut,
– następnie włosy należy podsuszyć; bardzo istotne jest na tym etapie uzyskanie tylko 10 – 20% wilgotności włosa,
– nakładanie preparatu keratynowego na włosy. Ponieważ musi zostać wykonane bardzo precyzyjnie – włosy dzielone są na cienkie pasemka po ok. 2 cm. Etap ten jest więc pracochłonny,
– po około 20 minutach od nałożenia preparatu można przystąpić do suszenia włosów chłodnym powietrzem,
– końcowym etapem jest wyprostowanie włosów prostownicą ustawioną na 210 stopni Celsjusza. Wprasowujemy w ten sposób keratynę we włosy.

Na zakończenie

Kreatynowe prostowanie włosów daje efekt, który utrzymuje się około 3 – 5 miesięcy. Sam zabieg jest kosztowny, ale biorąc pod uwagę jego pozytywne działanie na zdrowie i wygląd włosów – warto w niego zainwestować. Pamiętajmy tylko o tym, aby wybrać salon, którego personel jest odpowiednio przeszkolony do wykonywania zabiegu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ