Szkolenia dla księgowych – co warto wiedzieć na ten temat?

Szkolenia dla księgowych – co warto wiedzieć na ten temat?

371
0
PODZIEL SIĘ

Przepisy prawa podatkowego cały czas ulegają zmianom. Dlatego osoby prowadzące biuro rachunkowe lub zatrudnione na stanowisku samodzielnej księgowej w firmach czy instytucjach są zmuszone do śledzenia bieżących zmian i dokształcania się. Tylko to pozwoli im nie pogubić się w gąszczu obowiązujących przepisów, korzystać ze wszystkich przysługujących rozliczanemu ulg podatkowych, doradzać optymalne rozwiązania podatkowe i nie wpaść w pułapkę złej interpretacji zapisów prawnych. Jakie kursy warto wybrać?

Certyfikowany kurs księgowości

Pierwszym krokiem dla osób rozpoczynających swoją karierę w branży finansowo-księgowej często staje się certyfikowany kurs księgowości. Poziom podstawowy tego szkolenia obejmuje informacje na temat gromadzenia i archiwizacji dokumentów księgowych, zapisów ewidencji kosztów, ewidencji środków pieniężnych oraz środków trwałych, ewidencjonowania przychodów.
Nie jest to jednak kurs samodzielnych księgowych, ale szkolenie dla osób, które chcą dołączyć do zespołu księgowego, a nie posiadają wiedzy w tym zakresie.
Dostępne jest także szkolenie na poziomie średnio zaawansowanym, które wzbogaca wiedzę z zakresu rachunkowości, ale również jest skierowane w stronę członków zespołu księgowego.

Certyfikowany kurs głównego księgowego

W stronę osób, które chcą pracować na stanowisku samodzielnej księgowej dedykowany jest certyfikowany kurs samodzielnego księgowego. Szkolenie to ma formę warsztatów połączonych z wykładami eksperta. Uczestnicy kursu poznają przykłady i interpretacje przepisów podatkowych, sposoby rozwiązania konkretnych sytuacji podatkowych. Kolejną częścią szkolenia jest samodzielne rozwiązywanie przygotowanych zadań na podstawie wiedzy pochodzącej z wykładu.
Kurs ten daje wiedzę potrzebną podczas sporządzania analiz ekonomicznych, przygotowywania sprawozdań finansowych oraz zarządzania procesem ewidencji wszystkich procesów gospodarczych. Warunkiem wzięcia w nim udziału jest znajomość zasad rachunkowych na poziomie samodzielnej księgowej.

Certyfikowany kurs kierownika biura rachunkowego

Certyfikowany kurs kierownika biura rachunkowego to szkolenie, które pozwala zdobyć umiejętności potrzebne do zarządzania grupą księgowych. Jest to kurs samodzielnych księgowych obejmujący wiedzę z zakresu planowania i zarządzania procesem ewidencji operacji gospodarczych. Program szkolenia obejmuje również informacje dotyczące analiz finansowych oraz bilansów i sprawozdań finansowych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ