Prima aprilis 2016 – kiedy wypada?

Prima aprilis 2016 – kiedy wypada?

586
0
PODZIEL SIĘ

Dla wszystkich lubujących się w różnej maści psikusach i żarcikach przewidziany został specjalny dzień w roku, w trakcie którego owe żarty są w pełni uzasadnione. Mowa oczywiście o Prima aprilis, które tradycyjnie przypada 1 kwietnia.

Na całym świecie określany jest on jako Dzień żartów i związany jest z humorystycznym wprowadzaniem w błąd swoich bliskich, ale także zupełnie obcych ludzi. Zwyczaj ten rozprzestrzenił się niezwykle szeroko, dlatego korzystają z niego również media. Co roku w telewizji, prasie czy w radiu usłyszeć możemy nieprawdopodobne informacje, dotyczące polityki, kultury czy naszego codziennego życia. Wiele osób, które nie pamiętają o Prima aprilis albo są po prostu łatwowierne, daje się na to nabrać, toteż tego typu żarty często wywołują spore skutki. Na szczęście już na drugi dzień owe informacje są prostowane, a wszyscy, którzy dali się nabrać mogą żałować bądź odetchnąć z ulgą.

Skąd wzięło się popularne Prima Aprilis?

Mimo tego, że Prima aprilis jest niezwykle popularnym zwyczajem, nie wiemy tak naprawdę, kiedy został zapoczątkowany i skąd się wziął. Najpoważniejsze podejrzenia kierowane są w stronę starożytności, kiedy to obchodzono między innymi święto bogini Ceres, która padła ofiarą oszustwa w trakcie poszukiwania swojej córki. Podobnych uroczystości było niegdyś bardzo dużo, jednak tego typu nieścisłości nie przeszkadzają nam w żartowaniu z innych.

Na całym świecie dni wolne od powagi obchodzone są na najróżniejsze sposoby. W Wielkiej Brytanii z ludzi żartować można jedynie do południa, natomiast we Francji wszelkie psikusy określane są mianem kwietniowej ryby. Niezależnie od tego, w jaki sposób Prima aprilis jest nazywane, wszędzie dotyczy tego samego. Bliscy sobie ludzie robią sobie z siebie drobne i nieszkodliwe żarty, chociaż czasem, tak jak już to zostało wspomniane, przyjmują one nieco bardziej zaawansowane formy.

Przeznaczeniem tego dnia jest jednak przede wszystkim dostarczanie miłej i bardzo pozytywnej atmosfery wzajemnych kawałów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWielkanoc 2016 – kiedy wypada?
Następny artykułPoczątek astronomicznej wiosny 2016 – pierwszy dzień wiosny
Od wielu lat zajmuję się tematyką biznesu oraz mody. Każdego dnia staram się dzielić swoimi doświadczeniami z czytelnikami wielu serwisów Internetowych. Prywatnie pasjonatka fotografii oraz łucznictwa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ