Od czego zależy wyposażenie siłowni?

Od czego zależy wyposażenie siłowni?

396
0
PODZIEL SIĘ

Moda na siłownie nie zanika, a wręcz przeciwnie entuzjastów tego rodzaju treningu ciągle przybywa. Dostępna cena (przy wykupieniu karnetu) i możliwość codziennych ćwiczeń sprawia, że ta forma treningu stała się powszechnie dostępna.

Urządzenie i wyposażenie siłowni

Otwarcie siłowni wydaje się dobrym pomysłem na własny biznes. Choć konkurencja jest już duża, to zapotrzebowanie jeszcze większe. Świadczą o tym zajęte wszystkie stanowiska, zwłaszcza w godzinach popołudniowych.
Planując otwarcie siłowni trzeba brać pod uwagę kilka elementów:

• lokalizację,
• wielkość lokalu,
• finanse,
• grupę docelową.

To od tego będzie zależało wyposażenie w sprzęt.
Siłownia usytuowana na odległym od centrum osiedlu może liczyć tylko na jego mieszkańców, położona w centrum może liczyć na większe zainteresowanie.

Wielkość lokalu ma chyba największe znaczenie. Mała powierzchnia pozwala tylko na stworzenie siłowni specjalistycznej, przeznaczonej do jednego rodzaju treningów. Oczywiście będzie to miało wpływ na ilość klientów.

Największe możliwości dają duże lokale, które pozwalają na umieszczenie różnorodnego sprzętu. Trzeba pamiętać o zorganizowaniu recepcji, szatni i strefy wypoczynku.
Sale ćwiczeń należy podzielić na kilka części przeznaczonych do różnych treningów. W przypadku kilku pomieszczeń, każde z nich przeznaczamy do różnych celów.

Największą część przeznaczamy na trening aerobowy, który zwiększa kondycję i pozwala na spalenie kalorii. W tej strefie ćwiczą wszyscy klienci. Tu muszą znaleźć się bieżnie, rowerki, orbitreki, stepptery, wioślarze. Rozstawienie sprzętu powinno zapewniać swobodny do niego dostęp. Osoby ćwiczące nie powinny wzajemnie sobie przeszkadzać. Polecane firmy to między innymi Precor, Life Fitness i TechnoGym.

Drugą dużą grupą urządzeń są maszyny do ćwiczeń siłowych. To różnego rodzaju ławeczki do ćwiczeń z obciążeniami, maszyny do ćwiczenia barków, nóg, wyciskania. Dodatkowym wyposażeniem są sztangi, hantle, maty i materace.

Wielkość posiadanych finansów determinuje wybór producenta lub dystrybutora, ale lepiej nie oszczędzać na jakości sprzętu, przecież będzie on intensywnie eksploatowany. W celu obniżenia kosztów można na początek kupić sprzęt używany i w miarę osiąganych zysków wymieniać go na nowy.

Grupa docelowa określa rodzaj urządzeń. Wiadomo, że dla kobiet najbardziej należy rozbudować część do treningu aerobowego lub obwodowego, a dla mężczyzn urządzenia do treningu siłowego i kształtowania sylwetki.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ