Nawigacja GPS – korzyści i zalety?

Nawigacja GPS – korzyści i zalety?

805
0
PODZIEL SIĘ
Nawigacja GPS

Nawigacja GPS jest dzisiaj nie tylko akcesoryjnym wyposażeniem samochodu, ale coraz częściej dokładana jest również przez producentów samochodów do najbardziej podstawowych wersji. Co prawda jeszcze kilka lat temu ciężko było o fabryczną nawigację GPS, która posiadała aktualne mapy Polski, to jednak obecnie jest z tym znacznie lepiej! Jakie jednak są korzyści z używania nawigacji GPS? Czy jej używanie może przełożyć się na zmniejszone zużycie paliwa?

Korygowanie obranej trasy?
Wbrew pozorom nawigacja GPS to dzisiaj nie tylko możliwość wyznaczenia trasy z punktu A do punktu B na zdefiniowanych wcześniej mapach, ale również dostęp w czasie rzeczywistym do bazy wypadków, utrudnień drogowych czy nawet natężenia ruchu na danej trasie. Nawigacja może zatem dowolnie korygować obraną wcześniej trasę w taki sposób, aby była ona jak najpłynniejsza – omijając korki czy wszystkie utrudnienia drogowe.

Podróże – oszczędność na paliwie?
Tym samym nasza podróż może być jak najbardziej ekonomiczna – nie od dzisiaj wiadomo przecież, że najwięcej paliwa tracimy stojąc w korkach, gdzie co chwile ruszamy oraz hamujemy. W ustawieniach nawigacji możemy również wybrać opcje pozwalające na wybór takiej trasy, która będzie najkrótsza – czasami różnica pomiędzy możliwościami to nawet kilkadziesiąt kilometrów!

Komputer pokładowy
Dzisiaj każda nawigacja GPS to również podręczny komputer pokładowy pokazujący dane związane z naszą trasą – jej długość, średnia prędkość czy maksymalna prędkość. Warto zauważyć, że na rynku dostępne są również modele nawigacji GPS, które dają możliwość podłączenia ich do gniazda OBDII w samochodzie, a tym samym pozwalają na rzeczywisty podgląd wszystkich parametrów pracy naszego pojazdu.

Podsumowując, korzystanie z nawigacji GPS to obecnie nie tylko korzyści związane z prowadzeniem z punktu A do punktu B i brakiem konieczności pilnowania wszystkich przydrożnych drogowskazów, ale również realne korzyści w wymiarze finansowym poprzez podgląd na przejechaną trasę czy wybór trasy najbardziej ekonomicznej pod względem spalania.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ