Maszyny przemysłowe CNC

Maszyny przemysłowe CNC

357
0
PODZIEL SIĘ

Współczesna produkcja coraz bardziej przypomina to, co widzieliśmy niedawno na ekranach filmów z rodzaju fikcji naukowej. Maszyny przemysłowe sięgają swoją historią kilkuset lat wstecz. Ich zadania są niezmienne. Produkcja części, produkcja elementów, celowe odkształcanie materiałów dla celów przemysłowych.

Daleka historia

Pierwsze maszyny produkujące części sięgają lat wojen napoleońskich. Oczywiście były one bardzo prymitywne, poruszane siłą ludzkich mięśni, ewentualnie zwierząt. Był to sektor wojskowy produkcji. Armia potrzebowała części zamiennych dla dział, dla broni palnej piechoty i wozów konnych. I potrzebowała tych elementów w liczbach sięgających setek tysięcy. Pierwsze tworzone wtedy banki centralne były gotowe wesprzeć olbrzymią mobilizację produkcyjną. Co ciekawe, nawet dziś nie wszystko się zmieniło. Dziś każdy, kto chce być liczącym się na rynku producentem, musi być gotowy do zakupu maszyn wysokiej jakości. Celowo nie powinno się tutaj wspominać o cenie, bo czasem może być ona myląca. Wyjaśnimy to później.

Realia produkcji

Dzisiejsza produkcja to przede wszystkim koncentracja na jednym z trzech jej filarów. Są to czas produkcji, jakość produkcji i koszta produkcji. Składają się one na to, jak wielki zysk może osiągnąć producent. Najlepiej, więc jeżeli maszyna sprzężona z CNC, czyli komputerowym sterowaniem urządzeń numerycznych (z angielskiego Computerized Numerical Control) jest konkurencyjna w we wszystkich tych aspektach (są to np. tokarki CNC, frezarki CNC, narzędzia skrawające). Przedsiębiorca kupujący takie maszyny powinien mieć pewność, że są to maszyny profesjonalne, które produkują elementy w liczbie kilkudziesięciokrotnie większej niż amatorskie. Cena to nie wszystko, bo znane marki sprzedają maszyny amatorskie w cenach, jakie wyznaczają konkurenci za profesjonalne urządzenia. Polska może się poszczycić bardzo bogatym rynkiem maszyn CNC. Są one także uznawane za jedne z lepszych w świecie. Ostatnio dostępne stały się, dla polskich wytwórców, unikatowe maszyny produkcyjne z Japonii. To wielofunkcyjne i jednocześnie precyzyjne urządzenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzemu służą eKatalogi?
Następny artykułKilka porad na temat pieczenia pierników
Od wielu lat zajmuję się tematyką biznesu oraz mody. Każdego dnia staram się dzielić swoimi doświadczeniami z czytelnikami wielu serwisów Internetowych. Prywatnie pasjonatka fotografii oraz łucznictwa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ