Folia ochronna na samochodzie – zalety?

Folia ochronna na samochodzie – zalety?

470
0
PODZIEL SIĘ

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną możliwością zmiany koloru samochodu była albo jego całościowe lakierowanie, albo zakup identycznego modelu o innej barwie i ewentualne przełożenie podzespołów – każda z powyższych opcji wiązała się z kosztami na poziomie przynajmniej kilku tysięcy złotych w przypadku całościowego lakierowania. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się inne możliwości zmiany koloru pojazdu jak i zabezpieczenia lakieru na długie lata przed działaniem szkodliwych czynników, które zarazem nie zrujnują naszego domowego budżetu i nie przewyższą wartości samego pojazdu. Mowa oczywiście o folii na lakier. Co powinniśmy o niej wiedzieć, jakie zalety ma folia ochronna i czy możliwe jest samodzielne oklejenie samochodu?

Samodzielnie czy u profesjonalistów?
Już na samym początku warto wyraźnie zaznaczyć, że samodzielne oklejenie całego samochodu jak i jego poszczególnych elementów jest możliwe do samodzielnego wykonania, jednak nie można się nastawiać, że wyjdzie nam to dobrze za pierwszym razem – konieczne jest do tego doświadczenie zdobyte na różnych pojazdach w związku z różnorodnością krzywizn wymagających odpowiedniego podejścia. Pęcherze na przyklejonej folii czy zarysowania sprawią, że nie spełni ona swojej roli ochronnej, a jednocześnie oszpeci nasz samochód! Jednocześnie warto mieć na względzie, że profesjonalna usługa oklejenia całego samochodu nie jest o wiele droższa.

Zalety folii na samochodzie
Jakie jednak zalety ma zastosowanie folii ochronnej na naszym samochodzie? Jest to przede wszystkim możliwość stosunkowo taniej i szybkiej (oklejenie całego samochodu osobowego to przeważnie kilka, kilkanaście godzin pracy) zmiany koloru całego samochodu. Folia pozwala nam również na zmianę faktury – począwszy od metalicznej, aż po matową. Jednocześnie przy odsprzedaży pojazdu możemy w bezinwazyjne sposób usunąć całą folię powracając do pierwotnego koloru. Lakier pod warstwą folii będzie również odizolowany od wszelkiego rodzaju szkodliwych czynników, jak chociażby kwaśnych deszczy, ptasich odchodów, kamyków i drobinek piasku czy nawet od działania promieni słonecznych powodujących blaknięcie. Jest to więc idealna ochrona lakieru naszego samochodu.

Folie ochronne na samochód
Podsumowując jeżeli chcemy uchronić nasz lakier od szkodliwego wpływu upływającego czasu czy też po prostu zmienić kolor naszego samochodu, to warto postawić na folię ochronną, a nie na zwykłe lakierowanie całego pojazdu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ