Elektryczne podgrzewacze wody

Elektryczne podgrzewacze wody

362
0
PODZIEL SIĘ

Stały dostęp do ciepłej wody jest w obecnych czasach standardem, jakiego oczekujemy już nie tylko w mieszkaniach i biurach, gdzie przebywamy na co dzień, ale praktycznie wszędzie, gdzie się znajdziemy – również na działce, w domku letniskowym, czy w budynkach gospodarczych. W budynkach pozbawionych instalacji centralnego ogrzewania, możemy z powodzeniem zastosować podgrzewacz wody elektryczny.

Wyróżniamy trzy zasadnicze typy podgrzewaczy elektrycznych:
• Ogrzewacze podumywalkowe
• Ogrzewacze nadumywalkowe
• Ogrzewacze ciśnieniowe

Ogrzewacze podumywalkowe

Podumywalkowe podgrzewacze wody to doskonała alternatywa dla dużych bojlerów w sytuacji, gdy chcemy zaoszczędzić miejsce w małym pomieszczeniu. Ogrzewacz taki można zamontować w dowolny sposób, na przykład dyskretnie ukrywając go pod umywalką lub montując obok niej w widocznym miejscu. W zależności od modelu, wyposażony jest w grzałki o mocy od 3,7 kW do 11 kW, zapewniając stały dostęp do ciepłej wody.

Ogrzewacze nadumywalkowe

Montowane są na zaworze tuż nad kranem, dzięki czemu praktycznie od razu po przekręceniu kurka, otrzymujemy ciepłą wodę. Elektryczne podgrzewacze wody montowane nad umywalką są rozwiązaniem niezwykle ekonomicznym, ponieważ eliminując straty ciepła wody płynącej w rurach, zużywają relatywnie niewielką ilość energii elektrycznej.

Ogrzewacze ciśnieniowe

Podczas gdy podgrzewacze pod- i nadumywalkowe dostarczają ciepłą wodę tylko do wybranych miejsc poboru wody, ciśnieniowe podgrzewacze wody pozwalają na poprowadzenie jej w dowolny punkt instalacji. Montując taki ogrzewacz w łazience, możemy korzystać z ciepłej wody zarówno w wannie jak i w umywalce. Jednocześnie są to ogrzewacze bardzo bezpieczne w użytkowaniu, zdolne wytrzymać nawet bardzo wysokie ciśnienie wody.

Dlaczego warto?

Zamontowanie w domu elektrycznych podgrzewaczy wody niesie ze sobą wiele korzyści, wśród których wymienia się przede wszystkim oszczędność pieniędzy, energii i wody, ponieważ umożliwiają dostęp do ciepłej wody praktycznie od razu po odkręceniu kranu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii są również przyjazne środowisku, i – co najważniejsze – bezpieczne dla ludzi.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ