Dzień mężczyzny 2016

Dzień mężczyzny 2016

625
0
PODZIEL SIĘ

Na całym świecie niezwykle rozpowszechnionym świętem jest Dzień Kobiet, w trakcie którego wszystkie panie traktowane są w sposób wyjątkowy. Co jednak z mężczyznami? Czy oni również posiadają swój specjalny dzień w naszym kalendarzu?

Choć może wydać się to zaskakujące, istnieje święto, które poświęcone jest właśnie mężczyznom. Zostało ono zapoczątkowane 19 listopada w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago, gdzie do dziś obchodzone jest najhuczniej. W odróżnieniu od Dnia Kobiet, Dzień Mężczyzny nie przyjął się jednak w innych krajach. Obecnie jedynie 17 państw traktuje datę 19 listopada jako dzień przeznaczony wszystkim panom. Poza nimi, istnieje jeszcze kilka krajów, które obchodzą to święto w innym dniu.

Bez szans na dni wolne

Na tej liście brakuje jednak naszego kraju. Nigdy w naszej historii mężczyźni nie mogli liczyć na oficjalne obchody ich dnia. Jego ewentualne celebrowanie zależne jest od naszych indywidualnych preferencji.

Mimo tego, co jakiś czas pojawiają się żywe postulaty o ustanowienie polskiego Dnia Mężczyzny. Najczęściej pojawiającym się dniem jest 10 marca, kiedy to żywo wspomina się 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Obecnie nic jednak nie wskazuje na to, aby postulat ten mógł zyskać społeczną aprobatę. Najważniejszym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż w naszym kalendarzu znajduje się już Dzień Chłopaka, który przypada na 30 września. W sferze publicznej określany jest on jednak bardziej jakoś święto młodzieży, niedotyczące dorosłych panów.

Mimo tego, że oficjalne mężczyźni nie mogą liczyć na specjalne traktowanie, żywy w naszym społeczeństwie jest zwyczaj obdarowywania ich drobnymi prezentami oraz dobrym, ciepłym słowem, pochodzącym od rodziny bądź wybranek ich serca. W większych miastach spotkać można się ponadto ze specjalnymi, dedykowanymi w tym dniu imprezami, które mogą być okazją do świętowania. Niemniej, zdecydowanie bardziej popularnym świętem jest wspomniany wcześniej Dzień Chłopaka, który często łączony jest z uroczystościami dla mężczyzn.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKiedy zmiana czasu na letni 2016
Następny artykułZmiana czasu na letni 2016 – kiedy?
Od wielu lat zajmuję się tematyką biznesu oraz mody. Każdego dnia staram się dzielić swoimi doświadczeniami z czytelnikami wielu serwisów Internetowych. Prywatnie pasjonatka fotografii oraz łucznictwa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ