Dobieramy odpowiednią farbę

Dobieramy odpowiednią farbę

244
0
PODZIEL SIĘ
Farby

Malowanie to proces, który wymaga zastosowania odpowiedniej farby. Obecnie, wybór jest naprawdę ogromny, a producenci wypuszczają na rynek coraz to bardziej doskonałe farby. Różnią się one między sobą nie tylko kolorem, lecz również surowcem, z jakiego zostały wykonane, a który determinuje ich specyfikę i cechy. Wybór farby powinien być podyktowany kilkoma czynnikami, w tym między innymi rodzajem ściany.

Rodzaj ma znaczenie
Rodzaj farby ma ogromny wpływ na rezultaty malowania, jakość pokrycia oraz trwałość koloru na ścianie. Dobór farby, jej rodzaju, powinien być podyktowany rodzajem pomieszczenia, jakie zamierzamy pomalować, wpływem czynników zewnętrznych na ściany oraz rodzajem ścian. Pomieszczenia, które narażone są na działanie np. pary wodnej, będą wymagały użycia innej farby, niż ta, która sprawdzi się w salonie.

Farba akrylowa w kuchni
Najbardziej popularną farbą jest farba akrylowa. Nie ma ona najwyższej jakości pokrycia, więc na pewno nie sprawdzi się w salonie, który jest wizytówką naszego mieszkania, a którego ściany powinny być idealnie pomalowane. Akryl jest za to odporny na działanie substancji chemicznych i pary wodnej, dlatego farby wykonane na bazie tego surowca idealnie sprawdzą się w kuchni, gdzie w związku z gotowaniem, farba na ścianie narażona jest na działanie czynników zewnętrznych. Kuchnia to również pomieszczenie, które w przeciwieństwie do salonu czy sypialni, nie musi mieć idealnie pokrytych ścian.

Malujemy salon – farba lateksowa
O wiele bardziej skuteczne w pokryciu są farby lateksowe. Dlatego, są one polecany jako najlepszy wybór do salonu czy sypialni, pomieszczeń, w których jakość pokrycia i trwałości farby jest niezwykle ważna. Farby lateksowe, dzięki większej zawartości żywicy są niezwykle elastyczne i zapewniają bardzo dobre pokrycie. Są również odporne na szorowanie, stwarzając dzięki temu możliwość czyszczenia zabrudzeń na ścianach.

Jeszcze lepsza jakość!
Nowością na rynku budowlanym są tzw. farby ceramiczne. Są to produkty stworzone na bazie farby lateksowej, która została jednak wzbogacona o bardzo małe kuleczki ceramiczne. Ich obecność zapewni ścianie gładkość, dzięki temu uodporni jej powierzchnię przed zbieraniem się kurzu. Dzięki tej technologii, kolor zachowa też świeżość na dłużej i będzie bardziej intensywny. To zdecydowanie wybór dla tych, którym zależy na bardzo estetycznych ścianach w swoich wnętrzach.

Wpis został stworzony przy współpracy www.mbwesolek.pl zajmującego się sprzedażą m.in. farby Śrem, farby Środa Wlkp.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ