Czemu służą eKatalogi?

Czemu służą eKatalogi?

335
0
PODZIEL SIĘ

Sektor administracji publicznej oraz przedsiębiorcy mogą obecnie nawiązać współpracę za pomocą bezpłatnej internetowej platformy zakupowej. Zamawiający uzyskali dzięki niej bezpośredni dostęp do licznych ofert, Wykonawcy natomiast mają szansę na znalezienie nowych klientów w sektorze administracji publicznej.

Zamówienia publiczne online a powody powstania eKatalogów

Założeniu Platformy eKatalogi towarzyszyły różne przesłanki, jednak do najważniejszych z nich należy zaliczyć pragnienie umożliwienia szybkiej współpracy sektora prywatnego i publicznego. Była to inicjatywa Urzędu Zamówień Publicznych, któremu przyświecał cel stworzenia platformy, pozwalającej na usystematyzowanie i ułatwienie dokonywania zakupów poniżej progu Ustawy.

Jedną z niekwestionowanych zalet przeszukiwania zamówień publicznych online jest wprowadzenie zmiany w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy Zamawiającym a Dostawcą, ponieważ oferowanie własnych wyrobów bądź usług instytucjom publicznym stało się łatwiejsze i w pełni dostępne.

Poza uproszczeniem procesów i usprawnieniem zasad współpracy z sektorem publicznym Platforma eKatalogi powstała w celu wspierania rozwoju przedsiębiorczości występującej na terenach, które są znacznie oddalone od ośrodków gospodarczych.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFolie termoizolacyjne – Twój sprzymierzeniec w oszczędzaniu!
Następny artykułMaszyny przemysłowe CNC
Od wielu lat zajmuję się tematyką biznesu oraz mody. Każdego dnia staram się dzielić swoimi doświadczeniami z czytelnikami wielu serwisów Internetowych. Prywatnie pasjonatka fotografii oraz łucznictwa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ