Ceny paliw w Polsce w ostatnich miesiącach

Ceny paliw w Polsce w ostatnich miesiącach

491
0
PODZIEL SIĘ

Ceny paliw w naszym kraju to poważny problem dla wielu kierowców. Nie tylko obciążają nasze kieszenie każdego dnia podczas dojazdów do pracy, ale również sprawiają, że dalsze podróże samochodem, choć bardzo komfortowe, stają się nieopłacalne. Jak zmieniły się ceny paliw w ostatnich miesiącach i co nas czeka? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Ceny w ostatnich kilku miesiącach

W tym roku minimalne ceny paliw osiągnięto w lutym. Wtedy to właśnie wielu kierowców zacierało ręce licząc, że jazda stanie się w końcu tańsza. Niestety, dziś wiemy już, że tak się nie stało. Od lutego, a dokładniej od tegorocznego minimum z dnia 25 lutego ceny benzyny bezołowiowej 95 w hurcie wzrosły o ponad 14 proc., podczas gdy w sprzedaży detalicznej benzyna podrożała o 26 gr/l (tj. o blisko 7 proc.). Jak więc widać, są to niemałe podwyżki, które sprawiły, że jeżdżenie samochodami napędzanymi silnikami benzynowymi stało się zwyczajnie drogie. Tym bardziej, że jeszcze wcześniej wiele stacji podniosło swoje marże w związku z obniżkami cen.

Co czeka nas w nadchodzącym czasie?

Nie da się ukryć, że informacje jakie przekazują analitycy dotyczące nadchodzących tygodni i miesięcy nie są optymistyczne.
Możemy spodziewać się niemałego wzrostu cen. Wpływ na tą sytuację mają dwa czynniki. Przede wszystkim jest to wzrost inflacji w naszym kraju, której najniższe poziomy są już za nami. Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że ceny paliw wzrosną jest wzrost notowań ropy naftowej. Jak pokazują eksperci już w tym miesiącu przyczyniło się to bowiem do podwyżek na rynku hurtowym. Te zaś prawdopodobnie przełożą się również na handel detaliczny, co poważnie odbije się na kieszeniach klientów.

Jak więc widać, ceny paliw w naszym kraju nie prezentują się najlepiej, a prognozy również nie są zbyt optymistyczne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób ogranicza podróżowanie autem lub decyduje się na zakup pojazdu z instalacją gazową. Nie da się bowiem ukryć, że koszt zakupu gazu LPG jest znacznie bardziej atrakcyjny.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ