PODZIEL SIĘ

Niewiele jest firm, które jak Abplanalp odnotowują prężny rozwój, posiadają bogate doświadczenie w branży, a równocześnie nie zatracają pasji i wartości, które przyświecały założycielom przedsiębiorstwa. Czy to tajemnica ich sukcesu?

Kika słów historii

Niemal 40 lat temu szwajcarski biznesmen Hans Abplanalp założył w rodzimym kraju firmę produkującą i zajmującą się dystrybucją obrabiarek własnych oraz innych producentów. Klienci szybko zaczęli kojarzyć markę z wysoką jakością produktów i usług, stąd stały wzrost sprzedaży, rozwój przedsiębiorstwa i ekspansja na Europę Środkową i Wschodnią. Oddziały Abplanalp Engineering szybko przekształciły się w samodzielne firmy i tak od 1992 roku mamy polską firmę Abplanalp, a w nasze ślady poszli Estończycy i Litwini.

Abplanalp dziś

Dziś Holding Abplanalp ma swoje siedziby w Polsce, Ukrainie, na Litwie, Łotwie, Estonii, w Szwajcarii, Uzbekistanie i Kazachstanie. W naszym kraju istnieją 22 Centra Sprzedażowe i 5 Centrów Edukacyjnych.

Firma świadczy kompleksowe usługi w branży metalurgicznej. Jest dystrybutorem najlepszych obrabiarek światowych marek takich jak Haas, Kitamura, Ibarmia, Nomura oraz obrabiabiarek 5 – osiowych. Ponadto dostarcza urządzenia do produkcji, wytaczarki, tokarki cnc i frezarki, wycinarki drutowe i elektrodrążarki wgłębne. W swej ofercie ma również szeroką gamę profesjonalnych i solidnych narzędzi skrawających do profesjonalnej obróbki metalu – w 2007 roku powstał odrębny dział Abplanalp Tools skupiający się głównie na dystrybucji narzędziowej. Firma dostarcza również chłodziwa i oleje obróbcze swoim klientom.

Jeśli ktoś decyduje się na współpracę z Abplanalp może liczyć na kompleksowe wyposażenie swego przedsiębiorstwa, pomoc w sfinansowaniu inwestycji, fachowe doradztwo, pożyteczne przeszkolenie, a także pomoc specjalistów w uruchomieniu sprzętów, rady dotyczące eksploatacji i późniejszy serwis.

Dlaczego Abplanalp?

Abplanalp to nie tylko nowoczesna firma, stale rozwijająca się i dostosowująca ofertę do potrzeb rynku. Historia pokazuje, że istnieje coraz większe zapotrzebowanie na szwajcarską precyzję i najwyższą jakość światowych marek. Co ważne – Abplanalp to ludzie z pasją, dla których filarem powodzenia w biznesie są podstawowe wartości, takie jak zadowolenie klienta, profesjonalizm, praca zespołowa, zaangażowanie i lojalność. Są to wartości ponadczasowe, a ich przestrzeganie leży u podłoża sukcesu firmy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł5 najciekawszych miejsc w województwie opolskim
Następny artykułOdpowiednie przechowywanie żywności
Od wielu lat zajmuję się tematyką biznesu oraz mody. Każdego dnia staram się dzielić swoimi doświadczeniami z czytelnikami wielu serwisów Internetowych. Prywatnie pasjonatka fotografii oraz łucznictwa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ