6 najciekawszych miejsc w województwie lubelskim

6 najciekawszych miejsc w województwie lubelskim

393
0
PODZIEL SIĘ

Województwo lubelskie jest najbardziej wysuniętym na wschód województwem naszego kraju. Na jego terenie znajduje się między innymi najbardziej wysunięty na wschód punkt naszego kraju – kolano rzeki Bug w okolicach Horodła. Lubelskie to także kraina lasów, wzgórz, chmielu, Parków Narodowych i zamków. Zapraszamy na wycieczkę po najciekawszych zakątkach lubelskiego.

1. Zamość

Zamość to jedno z najpiękniejszych miast południowo-wschodniej Polski. Słynie z pięknego, renesansowego rynku oraz ratusza, do którego prowadzą charakterystyczne schody. W Zamościu znajduje się również Katedra oraz pałac Zamoyskich.

2. Lublin

Stolica województwa lubelskiego i jednocześnie największe miasto regionu. W jego granicach znajduje sie wiele interesujących miejsc, z których najważniejsze to Zamek Lubelski, rynek oraz Wieża Trynitarska. W obrębie centrum znajduje się również Brama Krakowska będąca jednym z symboli miasta.

3. Roztoczański Park Narodowy

Chcąc zaczerpnąć oddech świeżego powietrza i rozkoszować się spokojem, koniecznie należy odwiedzić Roztoczański Park Narodowy. Utworzony w 1974 roku najwyższej rangi rezerwat jest domem dla ponad 700 różnych gatunków roślin oraz setek gatunków zwierząt. Udając się na spacer, można wybrać jedną z dziewięciu ścieżek poznawczych.

4. Szczebrzeszyn

Chociaż nazwa tego miasta jest wyjątkowo trudna do wymówienia, nie brakuje chętnych by je odwiedzić. Oprócz interesującej nazwy, Szczebrzeszyn słynie też z pomnika chrząszcza oraz rynku, który w odniesieniu do wielkości miasta jest całkiem pokaźny.

5. Nałęczów – królestwo wody

Każdy z nas zapewne nie raz pił wodę mineralną, której nazwa miała coś wspólnego z Nałęczowem. Wybierając się na Lubelszczyznę okaże się, że ta analogia nie jest przypadkowa. Nałęczów słynie z Łazienek, Parku Zdrojowego oraz jednego z najstarszych w regionie cmentarzy.

6. Kazimierz Dolny

Udając się na Lubelszczyznę nie sposób pominąć Kazimierz Dolny – miasto, w którym turystyka kwitnie przez cały rok. Malowniczo położone miasto przyciąga turystów z całej Polski. Najważniejsze miejsca to: pochyły rynek, na środku którego znajduje się studnia, Zamek w Kazimierzu Dolnym oraz górująca nad miastem Góra Trzykrzyska.

Lubelszczyzna to miejsce, w którym można spędzić zarówno weekend, jak i bardzo długi urlop. Wszystko zależy od preferencji i wymagań osób, które tu dotrą. Jednak niezależnie od tego. na Lubelszczyźnie nie da się nudzić.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ