5 najciekawszych miejsc w województwie opolskim

5 najciekawszych miejsc w województwie opolskim

386
0
PODZIEL SIĘ

Województwo Opolskie jest najmniejszym województwem w naszym kraju. Położone pomiędzy Dolnym Śląskiem a Śląskiem, nieco odstaje od regionów, z którymi graniczy. Bez względu na porę roku nie można tu narzekać na nudę. Turystyka najsilniej rozwinięta jest w górach oraz w stolicy województwa. Co warto zobaczyć będąc na Opolszczyźnie? Zapraszamy na listę 5 najbardziej interesujących naszym zdaniem miejsc.

1. Opole

Listę otwiera Opole – stolica województwa i zarazem największe miasto regionu. Godne uwagi miejsca w tym mieście to przede wszystkim Rynek, którego układ urbanistyczny nie zmienił się znacząco od XIII w, czyli czasów, gdy Opole zostało lokowane na mapach. Innym, przepięknym miejscem jest Wenecja Opolska, która znajduje się pomiędzy ulicami Katedralną i Zamkową. Opolską Wenecję tworzy rzeka Młynówka.

Osobnym tematem jest organizowany w miejscowym amfiteatrze rokrocznie Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Gdy rozpoczyna się lato, z tej okazji przyjeżdżają do Opola tysiące gości.

2. Jezioro Nyskie

Chociaż Opolszczyzna nie jest krainą tysiąca jezior (przynajmniej tych naturalnych) nie brakuje tu sztucznych zbiorników wodnych. Jednym z nich jest Jezioro Nyskie, które powstało w wyniku spiętrzenia wód Nysy Kłodzkiej. Zbiornik ten spełnia nie tylko rolę hydrologiczną, ale i turystyczną. Piaszczyste plaże, czysta woda i piękne widoki przyciągają tu tłumy turystów.

3. Zamek w Mosznej

Tamtejszy zamek wyróżnia się na tle pozostałych swoim nietypowym kształtem, który znacznie odbiega od innych zamków znajdujących się w okolicy. Jest obiektem stosunkowo młodym bowiem liczy zaledwie 100 lat. Aby zobaczyć zamek z bliska, można wejść do otaczających go ogrodów lub wykupić bilet na zwiedzanie z przewodnikiem. W Mosznej znajduje się również znana w kraju i za granicą stadnina koni.

4. Jeziora

Oprócz zbiornika w Nysie, na Opolszczyźnie nie brakuje innych sztucznych jezior. Równie znane są jeziora Turawskie i Otmuchowskie, które w sezonie turystycznym przyciągają całe masy turystów nie tylko z Opola i okolic.

5. Paczków

To nieduże miasto słynie nie tylko z rynku i zabytków, ale i z winnicy. Jest to jedna z nielicznych miast (jeśli nie jedyne) na Opolszczyźnie, które może poszczycić się swoją 5-hektarową winnicą. Dzięki optymalnemu nachyleniu zbocza i żyznym glebom, tutejsze wina charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem,

Opolszczyzna to mały, ale bardzo interesujący region. Można spędzić tu weekend lub urlop, odpoczywając od pracy i wielkomiejskiego zgiełku. Zapraszamy na Opolszczyznę!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ