5 najciekawszych miejsc w województwie mazowieckim

5 najciekawszych miejsc w województwie mazowieckim

346
0
PODZIEL SIĘ

Województwo Mazowieckie to największe województwo w naszym kraju. Nietrudno się domyślić, że jego stolicą jest stolica Polski, czyli Warszawa. Mazowsze to region pełen tajemnic, kontrastów i pięknych atrakcji turystycznych. Które z nich wydają się być najbardziej interesujące? Zapraszam na szybki spacer po Mazowszu.

1. Warszawa

Udając się do stolicy, ciężko wymienić wszystkie atrakcje, które się tam znajdują. Zacznę może od najważniejszych: Plac Zamkowy w Warszawie, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Rynek, Archikatedra, Łazienki, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik i wiele, wiele więcej ciekawych miejsc – to wszystko czeka na nas w Warszawie. Udając się do Centrum Nauki Kopernik warto wcześniej zarezerwować bilety, bowiem miejsce to cieszy się od samego początku niebywałym zainteresowaniem.

2. Puszcza Kampinoska

Kampinos to jeden z największych i najpopularniejszych Parków Narodowych naszego kraju. Na terenie Parku znajdują się liczne wydmy i bagna, co jest wspaniałym miejscem życia dla ptactwa wodnego i bagiennego. Puszcza Kampinowska to również miejsce, w którym można się zrelaksować i odpocząć, spacerując lub jeżdżąc na rowerze na łonie natury.

3. Radom

Radom to miasto, w którym nie można się nudzić. Turyści chętnie zwiedzają tamtejszy zamek, przechadzają się deptakiem oraz udają się na rynek. Jednak tym, co do miasta przyciąga najwięcej ludzi jest organizowany co dwa lata, w latach nieparzystych Radomski Air Show. Podczas imprezy zjeżdżają do miasta najlepsi piloci i najlepsze samoloty. Prawdziwa gratka dla miłośników lotnictwa.

4. Szydłowiec

Szydłowiec to miasto oddalone nieco od Warszawy, znajdujące się w południowej części województwa, tuż przy granicy z województwem Świętokrzyskim. W Szydłowcu oglądać można Ratusz, Kościół Św. Zygmunta, Kamienice czy Pręgierz.

5. Jeruzal

To kolejne, wyjątkowo nietypowe miejsce na Mazowszu. Właśnie tu, w Jeruzalu kręcony był uwielbiany przez Polaków serial „Ranczo”. Można tu przyjechać i obejrzeć wieś, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na serialowej ławeczce.

Mazowsze to region, który nigdy się nie znudzi. Turystyka kwitnie tu od stycznia do grudnia, a goście najczęściej zjeżdżają do Warszawy i Radomia. Mazowieckie jest piękne o każdej porze roku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ