5 najciekawszych miejsc w województwie małopolskim

5 najciekawszych miejsc w województwie małopolskim

372
0
PODZIEL SIĘ

Województwo Małopolskie to gąszcz atrakcji dla całej rodziny i jedno z najczęściej wybieranych miejsc na wypoczynek. Gdzie się człowiek nie obróci, wszędzie dookoła jest tu coś interesującego. Wybór pięciu najciekawszych miejsc był wyjątkowo trudny. Zaczynajmy!

1. Kraków

Ciężko wybrać jedno miejsce w Krakowie, które jest najpiękniejsze. Wybierając się do stolicy Małopolski należy przede wszystkim pojawić się na rynku, w Zamku Królewskim i na Wawelu. Będąc na rynku, warto odwiedzić również Kościół Mariacki, z którego zawsze o godzinie 12 grany jest hejnał.

Osoby szukające relaksu i rozrywki również znajdą tu coś dla siebie – wystarczy udać się do krakowskiego aquaparku.Pokazane tu zabytki to dopiero garstka krakowskich możliwości.

2. Wieliczka

Najpiękniejsza w Polsce kopalnia soli w Wieliczce przyciąga co roku miliony turystów z Polski i z Zagranicy. Goście chętnie odwiedzają zlokalizowane tam sale i chętnie zjeżdżają pod ziemię. Udając się do Wieliczki, warto wcześniej zarezerwować bilety, bo zwiedzanie kopalni cieszy się dużą popularnością.

3. Tatry i Tatrzański Park Narodowy

Tatry to nie tylko symbol Małopolski, ale i całego kraju. Znajduje się tam najwyższy szczyt w Polsce, czyli Rysy, wznoszący się na niemal 2500 m n.p.m. W masywie Tatr znajduje się również Giewont, Mnich, Kasprowy Wierch czy Gubałówka. Miłośnicy krótszych wycieczek mogą udać się nad Morskie Oko lub pospacerować po Krupówkach w Zakopanem.

4. Wadowice

Wadowice to miejsce szczególne dla osób silnie związanych z nauczaniem Jana Pawła II. Będąc w rodzinnym mieście Papieża-Polaka warto odwiedzić Bazylikę, Kościół Św. Piotra Apostoła oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego.

5. Obóz Auschwitz – Birkenau

To jeden z najokrutniejszych obozów koncentracyjnych na Świecie. Na jego terenie doszło do zabójstwa ponad półtora milionów ludzi. Od kilkunastu lat to miejsce dostępne jest dla turystów.

Małopolskie to miejsce, w którym bez względu na porę roku turystyka ma się bardzo dobrze. Zimą nie brakuje tu narciarzy, latem ludzie odwiedzają Kraków, Wieliczkę czy Bochnię, a chcąc poczuć smak adrenaliny wybierają się do Zatoru do tamtejszego Parku Energylandia. Warto tu przyjechać zarówno na weekend, jak i na dłuższy czas.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ