5 najciekawszych miejsc w województwie lubuskim

5 najciekawszych miejsc w województwie lubuskim

335
0
PODZIEL SIĘ

Województwo Lubuskie to jedno z najmniejszych i najmniej zaludnionych województw naszego kraju. Jego całkowita liczba ludności jest mniejsza od liczby ludności zamieszkującej Warszawę i wynosi nieco ponad milion osób. Lubuskie jest krainą bunkrów, czystych jezior i wszechobecnych lasów. Należy pamiętać również o okolicach Zielonej Góry, która słynie z najlepszego w Polsce wina. Co warto zobaczyć na Ziemi Lubuskiej? Zapraszamy do zapoznania się z niniejszym przewodnikiem.

1. Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie

Świebodzin to nieduże miasto powiatowe, leżące przy autostradzie A2 i drodze krajowej nr 92. Dopóki na jego obrzeżach nie stanął potężny pomnik Chrystusa Króla, do miasta zjeżdżało stosunkowo niewielu turystów. Niniejszy pomnik jest obecnie najwyższą na świecie statuą Chrystusa i drugim co do wielkości pomnikiem, który go przedstawia.

Będąc w samym Świebodzinie warto wybrać się też na rynek oraz obejrzeć miejscowy ratusz. Spragnionym kąpieli polecamy wizytę w miejskim aquaparku.

2. Łagów

Łagów to nieduże miasteczko położone na zachód od Gorzowa Wielkopolskiego.Słynie przede wszystkim z czystych jezior i wszechobecnych tam rowerów wodnych. Warto odwiedzić też miejscowy zamek.

3. Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski wbrew swojej nazwie leży na terenie województwa lubuskiego i – mało tego, jest jego stolicą. To ponad stutysięczne miasto skrywa w sobie wiele tajemnic i pięknych miejsc. Najciekawsze z nich to Katedra i Dom Papuszy. Gorzów to także miasto parków i skwerów. Jego urok idzie dostrzec szczególnie na wiosnę, gdy wszystkie drzewa wypuszczają liście. Miłośnicy spacerów mogą wybrać się na Bulwar Nadwarciański.

4. Zielona Góra

To drugie z miast stołecznych Województwa Lubuskiego. Zielona Góra słynie przede wszystkim ze sportu żużlowego oraz z winnic, w których produkowane jest przepyszne wino. Co roku na początku września organizowane jest nawet winobranie, na które przyjeżdżają goście z całego kraju.

5. Zoo Safari Świerkocin

Jeśli marzy ci się safari, a nie chcesz lub nie możesz wybrać się do Afryki, przyjedź do Świerkocina. Możesz spotkać tu zwierzęta różnych gatunków, które żyją tak, jak w naturalnym świecie.

Lubuskie chociaż nieduże, potrafi przyciągnąć turystów z całego kraju. Niezależnie od sezonu, turystyka w tym regionie jest bardzo popularna.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ