5 najciekawszych miejsc w województwie kujawsko-pomorskim

5 najciekawszych miejsc w województwie kujawsko-pomorskim

382
0
PODZIEL SIĘ

Polska choć bardzo piękna, często nie jest doceniana przez rodzimych turystów. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy nie wyjadą za granicę i wybiorą się na Kujawy? Zapraszamy na podróż po pięciu najciekawszych miejscach województwa kujawsko-pomorskiego.

1. Osada w Biskupinie

Leży pomiędzy Poznaniem a Bydgoszczą, niecałe sto kilometrów od stolicy Wielkopolski, tuż przy drodze krajowej nr 5. Osada zamieszkiwana była przez około 600-800 osób. Jej początki sięgają czasów około 700 lat p.n.e. Rokrocznie w Biskupinie odbywa się Festyn Archeologiczny, a całą osadę można podziwiać z okien Ciuchci Żnińskiej.

2. Toruń

Jedno ze stołecznych miast województwa kujawsko – pomorskiego jest samo w sobie atrakcją turystyczną. Z najciekawszych miejsc i zabytków znaleźć tu można dwa Rynki, Ratusz Miejski, Dwór Artusa, Planetarium, Pomnik Flisaka czy Krzywą Wieżę. Pięknie prezentuje się również Most nad Wisłą, przez który biegnie droga krajowa nr 1. Miłośnicy pierników mogą spróbować swoich sił podczas wizyty w Żywym Muzeum Piernika.

3. Ciechocinek

Znajdujące się około 20 km od Torunia to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk cieszy się dużą popularnością wśród kuracjuszy niezależnie od pory roku. Przyjeżdżając tu, można nie tylko podreperować zdrowie, spacerując przy tężniach, ale i poznać miłość swojego życia, o czym na pewno wielu z Was doskonale wie.

4. Bydgoszcz

Bydgoszcz to największe miasto regionu, zamieszkiwane przez około 350 000 tysięcy ludzi. W mieście znajduje się tzw. Bydgoski Węzeł Wodny oraz Wyspa Młyńska – jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście i okolicach. Symbolem Bydgoszczy jest też pomnik „Przechodzący przez rzekę”, który przedstawia linoskoczka zawieszonego nad rzeką Brdą.

5. Kruszwica

Położona nad jeziorem Gopło miejscowość, w której znajduje się pochodzący z XIV wieku gotycki zamek przyciąga co roku tysiące turystów chcących poznać legendę o królu Popielu. Wieża zamkowa, na której ów król próbował się ukryć przed inwazją myszy, wyrasta 32 m ponad ziemię.

Kujawsko – pomorskie skrywa jeszcze wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Dzięki nim turystyka kwitnie tu przez cały rok.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ