5 najciekawszych miejsc na Dolnym Śląsku

5 najciekawszych miejsc na Dolnym Śląsku

567
0
PODZIEL SIĘ
https://flic.kr/p/c27eNN

Dolny Śląsk to region pełen ciekawostek i tajemnic. Nie brakuje tu malowniczych miast, zamków z wyjątkowo bogatą historią oraz pięknych miejsc, które stworzyła sama natura. Zapraszamy na wycieczkę po pięciu najciekawszych miejscach zlokalizowanych na Dolnym Śląsku.

1. Sudety – czyli turystyka przez cały rok

Sudety to jedno z najbardziej malowniczych pasm górskich naszego kraju. Najwyższy szczyt – Śnieżka wznosi się na wysokość 1602 m n.p.m. Największym kurortem wypoczynkowym położonym w Sudetach jest Karpacz, do którego turyści przybywają przez cały rok. Zimą roi się tu od narciarzy, a wiosną, latem i jesienią przybywają do Karpacza i okolic miłośnicy pieszych górskich wycieczek. Najciekawsze miejsca w Sudetach to bez wątpienia Śnieżka, sztolnie w Kowarach i huta szkła Julia położona w Piechowicach.

2. Zamek Czocha – piękny i okazały

Jeden z najstarszych i najbardziej okazałych zamków w Polsce. Został wybudowany pod koniec XIII w jako twierdza obronna. Przez lata zmieniał właścicieli wielokrotnie, a do historii przeszła jego sala tortur, którą do dziś można zwiedzać.

3. Wrocław

Największe miasto i stolica Dolnego Śląska. Jest czwartym co do wielkości miastem w Polsce, liczącym około 650 tysięcy mieszkańców. Najważniejsze miejsca to: Skytower, Ogród Zoologiczny, Afrykarium,
Starówka i Hala Stulecia nazywana kiedyś Halą Ludową. Będąc we Wrocławiu, warto zobaczyć również Panoramę Racławicką.

4. Zamek Książ

Znajdujący się w granicach Wałbrzycha, jeden z najpiękniejszych zamków szlaku Piastowskiego został wybudowany pod koniec XIII w. Zamek Książ jest największą tego typu budowlą na Dolnym Śląsku i trzecim co do wielkości w Polsce.

5. Zamek w Bolkowie

Położony na wzniesieniu, góruje nad tym niedużym dolnośląskim miastem. Pochodzi z XIII wieku, jest udostępniony dla turystów. Cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na położenie, ale i na fakt, że kilka razy w roku organizowane są tu turnieje rycerskie.

Dolny Śląsk to idealne miejsce zarówno na krótki, weekendowy wypad, jak i na dłuższy urlop. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań i niezależnie od pory roku. Dolny Śląsk – region tajemnic.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ